O technice

Raindrop v překladu znamená dešťová kapka. Název vychází ze způsobu aplikace esenciálních olejů, které se kapou na tělo z výšky asi 15 cm.  


Raindrop techniku vyvinul Gary D. Young v osmdesátých letech. Spojil v ní hluboké znalosti aplikace terapeutických esenciálních olejů na chodidla a páteř se speciálními masážními postupy indiánského kmene Lakota a metodou Vita Flex bodů, která pracuje s reflexními body a má pro lidskou bytost hluboký regenerační a léčebný efekt. Díky spojení účinku esenciálních olejů a speciálních masážních technik je Raindrop účinnější než běžná masáž. 


Raindrop je velmi komplexní a harmonizující metodou, při níž dochází k působení několika vlivů najednou. Po nakapání esenciálních olejů na záda působí jako neinvazivní terapie zaměřená na latentní patogeny uložené podél páteře. Využívá silných antivirových, antibakteriálních a protizánětlivých vlastností použitých esenciálních olejů a pomáhá k posílení imunitního systému. Dochází ke zmírnění symptomů skoliózy, kyfózy a dalších onemocnění zad. Působí do hloubky kostí, kloubů a páteře. Využívá se také k léčbě při potížích, které nejsou přímo spojené s problémy zad, například při infekci dýchacích cest, zažívacích obtížích, hormonálních problémech nebo nedostatečné funkci jater


Velmi zásadní vliv má vdechování esenciálních olejů během masáže. Čich je jediný z pěti smyslů, který je přímo spojen s limbickým lalokem mozku, v němž se nachází naše emocionální řídicí centrum. Aroma esenciálních olejů tak dokáže přímo ovlivnit to, jak se cítíme. Raindrop technika proto využívá největšího potenciálu práce s aromaterapií, jehož význam si v roce 1989 uvědomili badatelé, kteří objevili ve spojitosti s čichem a dechem funkci amygdaly, části mozku, v níž se ukládají a uvolňují citová traumata.


Raindrop technika dokáže velmi efektivně uvolnit napětí způsobené stresem či fyzickým vyčerpáním. Působí povzbudivě v elektromagnetickém poli člověka už během "letu kapky". Je prožívána jako úleva, která přináší regeneraci přetížených svalů, kostí a kloubů. Pozvedává náladu a pomáhá relaxaci i soustředění. Tím vším podporuje přirozenou schopnost regenerace těla a jeho procesů a může být velmi hlubokým a velmi příjemným zážitkem.


Použití esenciálních olejů při masáži Raindrop má za cíl pročistit tělo od nepříznivých patogenů a zároveň uvolnit svalové i nervové napětí, posílit tělo a harmonizovat energii.

Řada profesionálních lékařů ve Spojených státech začlenila techniku Raindrop do své klinické praxe a shledala, že je to vynikající metoda pro zmírnění mnoha zdravotních problémů a bolestí, která jim otevírá nové možnosti léčby. V České republice je to například neurolog Mudr. Petr Rychlík, který s technikou Raindrop dlouhodobě pracuje a sdílí své zkušenosti. 


  

Jak probíhá?

Během masáže Raindrop je postupně aplikováno 9 klíčových esenciálních olejů v pevně daném pořadí. Při masáži chodidel jsou zapracovány v reflexní zóně páteře. Následují záda, kde masáž a zapracování olejů probíhá nejprve v blízkosti páteře a poté po celé ploše zad. Tady přijímající i dávající prožívají něco naprosto výjimečného. Jsou to jemné pohyby (tahy), jako hlazení peříčkem Tzv. efloráž je odkazem prastarého národa Lakotů, předaným Gary D.Youngovi spolu se znalostmi o bylinách a dalších léčebných postupech.

Indiáni kmene Lakota v dávných dobách putovali na sever amerického kontinentu, kde stávali tváří k polární záři při zdravotních potížích. Věřili, že vzduch je nabitý výjimečnou léčivou energií. Vdechovali tuto energii a nechali ji proudit svými neurologickými dráhami. V jednu chvíli se ale pro Lakoty kanadské hranice uzavřeli a nemohli k polární záři dál putovat. Skrze svou zkušenost a víru v léčivou a jemnou sílu světla polární záře vyvinuli techniku zvanou efloráž, dotyk povrchu kůže opeřeným prstem. Později Lakotové přidali mentální energie ve spojení s lehounkým hlazením, aby se usnadnilo vyslání energie do celého těla. Původní lakotský léčivý rituál byl používán pouze pro léčení svalového komplexu páteře a zranění. Nyní jsou prokázány pozitivní účinky této techniky také při alergiích, infekcích, traumatu a detoxikaci. 


Esenciální oleje jsou aplikovány v tomto pořadí: 

VALOR (směs), OREGANO, TYMIÁN, BAZALKA, CYPŘIŠ, LIBAVKA, MAJORÁNKA, AROMA SIEZ (směs), MÁTA PEPRNÁ (a na závěr VALOR)

Jaké jsou úkoly použitých esencí?

Směs Valor zvyšuje sebedůvěru, dodává odvahu a posiluje mysl. Celkově je harmonizující a vyrovnávající, proto může být také podporou správné koordinace těla. Obsahuje tyto esenciální oleje: Černý smrk, Heřmánek modrý, Kafrové dřevo, Geranium, Kadidlo.

Oregáno (Origanum compactum) je mocným stimulantem imunity, probouzí buněčné receptory, ničí patogeny a napomáhá trávení toxických látek blokující receptory v buněčné stěně. Vytváří pocit jistoty.

Tymián (Thymum vulgaris) je vysoce antimikrobiální (bakterie, viry, plísně) a protiinfekční. Pomáhá překonat únavu a vyčerpání po nemoci. 

Bazalka (Ocimum basilicum) umí zejména uvolnit svalové napětí, působí protikřečově, má silné antitivirové účinky a jak umí osvěžit mysl, pomáhá proti duševní únavě.

Cypřiš (Cupressus sempervirens) zlepšuje krevní oběh a posiluje krevní kapiláry. Vytváří pocit bezpečí a pomáhá osvobodit se od minulosti. 

Libavka (Gaultheria procumbens) je silné přírodní analgetikum, pomáhá proti bolestem svalů a nervů, je silně protizánětlivý a zvyšuje pozornost.

Majoránka (Origanum majorana) je uklidňující a uvolňující, snižuje tlak, zklidňuje mysl, nervy, podporuje uvolnění namožených svalů. Je antibakteriální a protiplísňová.

Aroma Siez je zdokonalená směs protizánětlivých relaxačních esenciálních olejů, povzbuzuje krevní oběh a zmírňuje bolesti hlavy a natažených, zanícených svalů. Obsahuje Bazalku, Majoránku, Levanduli, Mátu a Cypřiš.

Máta peprná (Mentha piperita) je silně protizánětlivá, analgetická a antibakteriální. Zlepšuje trávení, stimuluje mysl a podporuje schopnost správně uvažovat. Umocňuje pronikání esencí do tkání těla.

Nakonec je aplikován opět Valor, který tělo uzavře a doladí energie. 

Horká voda (ručník) mocně prohloubí zážitek z masáže na závěr, dále někteří terapeuté pokračují v leže na zádech v krátké masáži hlavy/krku. Následuje spočinutí a možná aplikace směsi White Angelica na klíční kosti, do jamečky mezi klíční kosti, doprostřed čela. Toto je silná energetická směs pro pocit bezpečí a její frekvence neutralizuje negativní energii, chrání a posiluje auru.


Esenciální oleje jsou aplikovány ve své čisté, nezředěné podobě na povrch kůže, která je vždy pečlivě připravena, promazána a hydratována speciálně vyvinutým masážním olejovým komplexem Young Living V-6. Alternativně se Raindrop masáž doplňuje použitím masážní směsi Young Living Ortho-Ease, která patří k těm nejfantastičtějším pomocníkům profesionálních masérů.

Jak dlouho a jak často si dopřávat Raindrop?

Masáž trvá přibližně 70-90 minut. Je možné masáž opakovat každý týden, především v případech nutnosti nastartování hojivých procesů v těle. Oblíbená a velmi účinná je kúra 3 aplikací po 14 dnech. Udržovací frekvence je jednou za měsíc.

Kolik masáž Raindrop stojí?

V současné době je masáž Raindrop oceněna hodnotou 1200 Kč (i více). Je to individuální, vzhledem k času, který jí může být věnován (někteří maséři umějí naplnit i 120 minut plnohodnotné aromaterapeutické relaxace). Pokud masáž chcete praktikovat doma, využijte podrobný návod k masážní technice, který je dostupný na YouTube a zde můžete nakoupit kompletní sadu pro Raindrop (prosím uveďte ID 15279935 při registraci vašeho účtu na stránkách výrobce). Hodnota olejů použitých při jedné aplikaci může dosáhnout několik set korun v závislosti na velikosti, stavbě a požadavku přijímajícího. 

Kdy je nutná zvýšená opatrnost při aplikaci Raindrop techniky?

Před aplikací Raindrop Techniky je třeba upozornit na následující onemocnění/stavy:

Roztroušená skleroza (Sclerosis multiplex)

Epilepsie

Vysoký krevní tlak

Rakovina

Před chemoterapií / může zlepšit stav

Po chemoterapii / lze aplikovat s opatrností

Mateřství

Těhotenství NELZE

Kojení NELZE

Aplikace je v uvedených případech možná jen s vynecháním některých olejů - proto je nutné terapii pečlivě připravit.


Návod k provedení techniky dostupný v anglickém jazyce zde: